Dr. Saida Karimova
Dr. Saida Karimova Фото профиля
Подтверждённый профиль

Dr. Saida Karimova

Limfodrenaj, Sedativ (sakitləşdirici), Qan dövranı normallaşdıran

Адрес

Mərkəzi Gömrük Hospitalı

Kazim Kazimzade str. 118 (2,75 km)Kazim Kazimzade str. 118 (2,75 km)

Baku

Резюме

Haqqında Təhsili: 2001-2007-ci illərdə Azərbaycan Tibb Universitetində təhsil alıb, 2007-2008-ci illərdə Milli Oftalmologiya Mərkəzində internatura keçmişdir. 2012-2016-cı illərdə Elmi Tədqiqat Tibbi Bərpa İnstitutunda fizioterapiya və reabilitasiya üzrə rezidentura proqramını bitirmişdir. İş təcrübəsi: 2009-2016-ci illərdə özəl tibb müəssisələrində fizioterapevt-reabilitoloq kimi başlamışdır. 2016-cı ildən Mərkəzi Gömrük Hospitalında həkim fizioterapevt-reabilitoloq vəzifəsində çalışır. Kurs və treyninqlər: 2011-ci ildə Almaniyanın Hamburq şəhərində Eppendorf Universitetinin Klinikasında treninq keçmişdir. İcra etdiyi prosedurlar: Dr. Səidə Kərimova pasiyentlərdə vertebroloji, nevroloji reabilitasiyanı, ortopedik və neyrocərrahiyyə əməliyyatlardan sonra tibbi bərpa, ağrı sindromları, idman travmaları, pediatrik reabilitasiya və digər dayaq hərəkət, sinir, tənəffüs sisteminin xroniki və kəskin patologiyalarının müasir fizioterapevtik müalicəsini və reabilitasiyasını həyata keçirir. Son vaxtlar Avropada, ABŞ-da, İsrail və digər ölkələrdə skolioz xəstəliyinin müasir Schroth metodu ilə müalicəsi geniş istifadə olunur və Azərbaycanda bu müalicə üsulu ilk dəfə olaraq Mərkəzi Gömrük Hospitalında tətbiq olunur. Səidə Kərimova skolioz xəstəliyinin müasir Schroth metodu ilə müalicəsində 3D idman hərəkətlərindən, xüsusi tənəffüs texnikasından istifadə edərək istənilən yaşda olan pasiyentlərdə skoliozun dərəcəsinin azaldılmasını, normal duruşun bərpasını və yeni metodla müalicəsini həyata keçirir.

Haqqında Təhsili: 2001-2007-ci illərdə Azərbaycan Tibb Universitetində təhsil alıb, 2007-2008-ci illərdə Milli Oftalmologiya Mərkəzində internatura keçmişdir. 2012-2016-cı illərdə Elmi Tədqiqat Tibbi Bərpa İnstitutunda fizioterapiya və reabilitasiya üzrə rezidentura proqramını bitirmişdir. İş təcrübəsi: 2009-2016-ci illərdə özəl tibb müəssisələrində fizioterapevt-reabilitoloq kimi başlamışdır. 2016-cı ildən Mərkəzi Gömrük Hospitalında həkim fizioterapevt-reabilitoloq vəzifəsində çalışır. Kurs və treyninqlər: 2011-ci ildə Almaniyanın Hamburq şəhərində Eppendorf Universitetinin Klinikasında treninq keçmişdir. İcra etdiyi prosedurlar: Dr. Səidə Kərimova pasiyentlərdə vertebroloji, nevroloji reabilitasiyanı, ortopedik və neyrocərrahiyyə əməliyyatlardan sonra tibbi bərpa, ağrı sindromları, idman travmaları, pediatrik reabilitasiya və digər dayaq hərəkət, sinir, tənəffüs sisteminin xroniki və kəskin patologiyalarının müasir fizioterapevtik müalicəsini və reabilitasiyasını həyata keçirir. Son vaxtlar Avropada, ABŞ-da, İsrail və digər ölkələrdə skolioz xəstəliyinin müasir Schroth metodu ilə müalicəsi geniş istifadə olunur və Azərbaycanda bu müalicə üsulu ilk dəfə olaraq Mərkəzi Gömrük Hospitalında tətbiq olunur. Səidə Kərimova skolioz xəstəliyinin müasir Schroth metodu ilə müalicəsində 3D idman hərəkətlərindən, xüsusi tənəffüs texnikasından istifadə edərək istənilən yaşda olan pasiyentlərdə skoliozun dərəcəsinin azaldılmasını, normal duruşun bərpasını və yeni metodla müalicəsini həyata keçirir.

Отзывы

Прежде чем оставить отзыв о специалисте, ознакомьтесь с

Прежде чем оставить отзыв о специалисте, ознакомьтесь снашим процессом модерации.

Отзывов пока нет

Об этом специалисте пока нет отзывов.

Если вы знаете этого специалиста или были у него на приёме, оставьте свой отзыв и пожелания.

Оставить отзыв

Материалы

Статей пока нет

У этого специалиста пока нет статей.

просмотров профиля

Просмотры за 30 дней

0
просмотров профиля

Часто задаваемые вопросы

Как связаться с Dr. Saida Karimova?

Чтобы связаться с Dr. Saida Karimova, воспользуйтесь контактными данными на странице профиля.

Как записаться на приём к Dr. Saida Karimova?

Записаться на приём к Dr. Saida Karimova можно онлайн или по телефону.

В какой клинике работает Dr. Saida Karimova и как с ней связаться?

Dr. Saida Karimova работает в клинике Mərkəzi Gömrük Hospitalı. Контактные данные специалиста доступны в его профиле.

Кто такой Dr. Saida Karimova и по какой специальности работает?

Dr. Saida Karimova — специалист по направлению: Fizioterapiya. Сферы интересов: Limfodrenaj, Sedativ (sakitləşdirici), Qan dövranı normallaşdıran.